Sulitka Matěj

Řešitel

CZ.01.01.01/01/23_027/0003286Nová generace univerzálních hrotových brusek řady BUB Multi Plus

Poskytovatel : Ministerstvo průmyslu a obchodu
Manažer : Stach Eduard
Řešitel : Sulitka Matěj
Výzva : OP TAK
Příjemce : Slovácké strojírny
Anotace : Předkládaný projekt synergicky navazuje na dlouhodobé zkušenosti z výroby brusek. Dlouhodobé strategie vycházela z výroby konvenčních brusek, modernizovaných na CNC řízení v různých 9 rozměrových řadách a provedeních. Realizace projektu je zaměřena na generační obměnu celé řady brusek střední velikosti. V rámci této generační obměny, která sebou přináší aplikaci stávajících prvků moderní techniky, jsou prověřovány trendy související s využitím laserových technologií, náhonů prostřednictvím lineárních pohonů. Veškeré tyto přístupy jsou směřovány k naplnění hlavních cílů této generační obměny, a to jsou zvýšení únosnosti, možnosti komplexního obrobení na jedno upnutí a přesnosti broušení.
Více informací

Development of Machine Tool Digital Twin and Intelligence Technology

Poskytovatel : Korea Evaluation Institute of Industrial Technology (KEIT)
Manažer : Mareš Martin
Řešitel : Sulitka Matěj
Příjemce : Korea Institute of Machinery and Materials (KIMM)
Anotace : Cílem projektu je vývoj zdokonalených strategií modelování a vývoje kompenzačních modelů tepelných chyb obráběních strojů, které umožní rychlejší tvorbu a odladění modelů pro konkrétní stroje a zajistí vyšší spolehlivost modelů v kontextu jejich přenositelnosti mezi různými stroji, proměnných vlastností strojů v čase, změn teploty okolí, nebo vlivu různých provozních podmínek. Zkoumány budou metody pokročilého matematického modelování a jejich verifikace, postupy experimentálního výzkumu, a metody strojového učení a umělé inteligence. Modely budou vyvinuty jako hybridní s využitím matematických metod, experimentální identifikace a postupů strojového učení a umělé inteligence. Cíle projektu na straně RCMT jsou: • (1) Vývoj teplotně-mechanického modelu MKP vřetena • (2) Vývoj teplotně-mechanického modelu MKP obráběcího stroje včetně vřetene pro predikci teplotních chyb • (3) Vývoj konceptu hybridní struktury kompenzačních modelů s využitím modelů MKP, experimentální identifikace, strojového učení a umělé inteligence • (4) Implementace hybridního modelu do CNC řízení obráběcího stroje a ověření funkčnosti za reálných provozních podmínek
Více informací

101138739Extremely High-Speed Laser Processes For Sustainable And Flexible Manufacturing

Poskytovatel : Evropská unie
Manažer : Novotný Lukáš
Řešitel : Sulitka Matěj
Výzva : Horizon 2020
Příjemce : IDEKO
Anotace : Hlavním cílem LaserWay je vývoj strojů a procesů pro laserové technologie, které dokáží pracovat extrémně vysokou rychlostí a přitom velmi přesně polohovat laserový paprsek. Využití extrémně rychlých a výkonných laserových technologií umožní nahradit některé dosavadní konvenční technologie, což přispěje k zajištění flexibilní a udržitelné výroby. Vyvinuta budou řešení ve třech hlavních oblastech: • (1) Laserové mikrovrtání, jehož cílem je vývoj efektivní technologie pro realizaci velkého množství mikrootvorů např. pro aplikace v oblasti řízení prodění, filtrací tekutin apod. • (2) Laserové vysekávání je vysoce produktivní a flexibilní alternativní proces, který nahrazuje lisovací vysekávací stroje pro malé až střední velikosti sérií. Cílem je zdvojnásobením řezné rychlosti a zrychlení a optimalizace procesu • (3) Extrémně vysokorychlostní laserové aplikace (EHLA), které nahrazují pro životní prostředí a člověka velmi škodlivé chromové povlaky. Doposud je EHLA průmyslově využívána jen pro rotační díly, a cílem je vyvinout aplikace pro 2D plošné povlakování.
Více informací

23116Learning about AI and digitalization for a more efficient computer-aided process planning in Machining 4.0

Poskytovatel : Evropská unie
Manažer : Matyska Vojtěch
Řešitel : Sulitka Matěj
Výzva : Horizon 2020 EIT Manufacturing
Příjemce : Politecnico di Milano
Anotace : Machining process planning and preparation has a key role in machining, as an important part of industrial production. Process planning ensures that the machining process results in accurate, quality and productive manufacturing. So far, decisions made during planning were made mainly based on experience of skilled professionals. Now, new AI systems can contribute and support process planning to shorten the time needed and get as close to optimal results as possible. This activity aims at increasing awareness, skills and application of these AI support systems that can assist trained employees with their machining process planning and preparation tasks. This activity will result in courses and workshops (as well as learning materials) that will train employees to use these systems and therefore increase the capability, productivity and effectiveness of the SMEs.
Více informací

22139Learning about IoT and Virtualization to better your Experience in Machining in the 4.0 era

Poskytovatel : Evropská unie
Manažer : Matyska Vojtěch
Řešitel : Sulitka Matěj
Výzva : Horizon 2020 EIT Manufacturing
Příjemce : Politecnico di Milano
Anotace : The LIVE4.0 project aims at improving SMEs education in the machining field promoting a betier use of Industry 4.0 instruments and creating effective learning experiences for their personnel at the job shop. Education on how to achieve a fruitiul digitalization of processes to improve their flexibility, resilience and efficiency will be the learning target. LIVE4.0 will exploit the European SMEs huge improvement margin by applying new I4.0 tools to make the transition towards a more advanced and efficient way of manufacturing. LIVE4.0 will provide the knowledge and the experience of partner Universities, it will also bring the example of a partner SME that will be active in providing the user point of view in the content creation and provision, from which the project tagline: “from the SMEs for the SMEs”. New and flexible tools as learning nuggets and learning paths will be coupled with live and hands on experience at the job shop to tailor the learning experience to the SMEs needs.
Více informací

22345Professional Training for Advanced Toolpath and NC-Code Optimization

Poskytovatel : Evropská unie
Manažer : Vavruška Petr
Řešitel : Sulitka Matěj
Výzva : Horizon 2020 EIT Manufacturing
Příjemce : TU Wien
Anotace : CAM technology is well established in the industrial field for the purpose of fast and efficient NC-Code generation. Due to rapid developments in the field of information and communication technologies, several advanced CAM modules such as process force calculation, chip formation analysis, and spindle speed/ feedrate optimization have been researched and developed in the last decades, however, have not been industrialized to a broad field of industrial companies yet. To succeed implementation of these advanced tools, it is necessary for professional engineers to build up additional knowledge in the area of data engineering, interface development, programming and optimization algorithms. For this, additional training is necessary which can be provided by Universities and system providers to a broad range of candidates.
Více informací

22094Experiential Learning for Flexible and Resilient Manufacturing

Poskytovatel : Evropská unie
Manažer : Mareš Martin
Řešitel : Sulitka Matěj
Výzva : Horizon 2020 EIT Manufacturing
Příjemce : Hub Innovazione Trentino Fondazione
Anotace : In a post COVID-19 outbreak scenario, manufacturing SMEs face the challenges of rapidly build capacity to shití to flexible production paradigms. This requires upskilling personnel from multiple areas in both technical and transformation management topics, as well as provide hands-on opportunities and expert support to start engage towards the transformation. FlexMan makes available a transformational program for manufacturing SMEs with a demand to switily integrate tailored solutions for flexible manufacturing. The program is offered to personnel playing a key role in SMEs’ digital transformation, and its based on a learning path which includes experiential learning and consultancy by experts within research and technology organizations. During the project the program will be delivered to 24 SMEs and 196 professionals across four European hubs; atier it will be available on the market.
Více informací

TM03000039Chytrý flexibilní systém plánování a monitorování výroby

Poskytovatel : Technologická agentura České republiky
Manažer : Sulitka Matěj
Řešitel : Sulitka Matěj
Výzva : DELTA
Příjemce : Ing. Miroslav Rusiňák
Anotace : Cílem projektu je vývoj systému pro inprocesní monitorování zatížení nástroje při obrábění a online predikci životnosti nástroje. Tento cíl je v souladu s vysoce aktuálním konceptem chytrého stroje a reaguje na požadavky vyšší efektivity, snižování nákladů, automatizace a lepšího plánování procesů. Řešení se specificky zaměřuje na uživatele strojů v segmentu malých a středních firem, pro které je potřeba nabídnout aplikačně jednoduchý produkt. Vyvinut bude funkční vzorek pro automatickou identifikaci reálného opotřebení nástroje. Toto řešení umožní předcházet buď neekonomické předčasné výměně nástrojů, nebo zhoršené kvalitě výsledků obrábění. Systém bude komunikovat s CNC řídicím systémem a bude využívat plně dostupné strojní parametry. Funkčnost systému bude ověřena testy na stroji.
Více informací

FW03010485Rovinná bruska TOS Hostivař

Poskytovatel : Technologická agentura České republiky
Manažer : Koubek Jan
Řešitel : Sulitka Matěj
Výzva : TREND
Příjemce : TOS Hostivař
Anotace : Hlavním cílem projektu je vývoj a zhotovení prototypu rovinné brusky BPH se systémem inteligentní diagnostiky a aktivní kompenzace teplotních deformací pro obrobky do hmotnosti 3 500 kg. V rámci projektu bude realizován prototyp rovinné brusky pro obrobky s požadavkem broušené plochy do 3 000 mm, při maximální šířce broušení 750 mm. Prototyp se stane výchozím modelem pro produktovou řadu rovinných brusek ve čtyřech délkových variantách zdvihu (1 000, 1 500, 2 000 a 3 000 mm).
Více informací

CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_321/0024525Nová generace univerzálních hrotových soustruhů řady FLEXI

Poskytovatel : Ministerstvo průmyslu a obchodu
Manažer : Stach Eduard
Řešitel : Sulitka Matěj
Výzva : OP PIK Aplikace
Příjemce : Slovácké strojírny
Anotace : Na základě průmyslového výzkumu budou vytvořeny návrhy pro zdokonalení stávajících řešení a na základě experimentálního vývoje budou získány nové poznatky, na jejichž základě bude moci probíhat další vývoj v oblasti univerzálních hrotových soustruhů. Cílem projektu je aplikovat nové poznatky a technologie do vývoje, půjde o generační inovaci nejúspěšnější typové řady 100-125-150-170 nejen z pohledu technologického zázemí společnosti Slováckých strojíren, ale i z pohledu přístupu na trhy a celkové ekonomické efektivity. Jedním z charakteristik nového stroje je také implementace prvků I 4.0 v oblasti Ecodesignu, optimalizaci energií, teplotních vlivů, vibrodiagnostiky a postupujících požadavků rozvoje těchto oblastí až po prvky aplikace formy umělé inteligence. Dále hodláme dosáhnout mezinárodně uznávaných parametrů a konkurenceschopných vlastností, mezi které patří spolehlivost, bezpečnost, rychlost, dostupnost, pracovní rozsah a cena. Na základě těchto vlastností soustruhů má být dosaženo nového uplatnění na trhu oproti zahraniční konkurenci.
Více informací
1 2 3

Vyhledávání projektů