Strojírenská výrobní technika a přesné strojírenství

10 listopadu, 2022 @ 09:00 - 14:00
Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Ústav výrobních strojů a zařízení (RCMT) Fakulty strojní ČVUT v Praze si vás dovolují pozvat na veřejný odborný seminář projektu Strojírenská výrobní technika a přesné strojírenství.

Seminář, na kterém budou prezentovány odborné výsledky dosažené v projektu za dosavadní období řešení, proběhne ve čtvrtek 10. listopadu 2022 od 9.00 hodin na adrese pracoviště ČVUT v Praze – FS,  Horská 3, v posluchárně A-136.

K účasti se prosím registrujte pomocí registračního formuláře, účast na semináři je zdarma.

Těšíme se na společné setkání

 

Pozvánka a program

 

Cílem projektu Strojírenská výrobní technika a přesné strojírenství je navázání nové a prohloubení stávající spolupráce mezi aplikační sférou a výzkumnými organizacemi v oboru strojírenské výrobní techniky. Na základě této spolupráce jsou vykonávány výzkumné aktivity, jejichž výstupy budou oboustranně výhodné.

Projekt Strojírenská výrobní technika a přesné strojírenství je zaměřen na specifickou oblast strojírenství s vysokou přidanou hodnotou a zaměřený na high-teh produkty a technologie. Hlavním cílem projektu je podpořit hlubší spolupráci mezi výzkumnými organizacemi a průmyslovými podniky, které produkují komplexní koncové produkty a technologické služby. Strojírenská výrobní technika představuje množinu obráběcích strojů, tvářecích strojů, strojů pro aditivní technologie, nástrojů, související automatizace a robotizace, postupů a strategií výrobních technologií. Tato skupina techniky a technologie je základem pro jakoukoli výrobu ve všech průmyslových oblastech. Současně s požadavky na nízké pořizovací i provozní náklady, nízkou spotřebu energie a materiálových vstupů a minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí i obsluhu stále rostou požadavky na přesnost dosahovanou na vyráběných dílcích, jakost jejich povrchů, výrobní výkon a spolehlivost funkční i procesní všech primárních výrobních strojů a jejich automatizace. Řešena budou odborná témata, která jsou extrémně komplexní s velmi širokým uplatněním. Jedná se v rámci oboru strojírenská výrobní technika o základní výzkumná témata, která jsou určovány dlouhodobými trendy v požadavcích na výrobní stroje a technologie a která se otevírají při probíhajícím aplikovaném a produktově orientovaném výzkumu.

ŘEŠENÁ VÝZKUMNÁ TÉMATA
• Nové koncepce výrobních strojů a jejich automatizace
• Bezpečná a efektivní spolupráce člověka a stroje
• Optimalizace stavby tvářecích strojů
• Zvyšování přenositelného výkonu do řezného procesu
• Digitální dvojče stroje a technologie
• Přesnost stavby výrobních strojů
• Energeticky a nákladově efektivní výrobní technologie
• Rozšířené funkce strojů pro uplatnění v Industry 4.0
• Teplotní chování výrobních strojů

Podrobnosti

Datum:
10 listopadu, 2022
Čas:
09:00 - 14:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Horská 3, Praha 2 Albertov
Horská 3
Praha 2, Česká republika
+ Google Mapa