RCMT vystavuje v Invent Areně 2024 v Třinci

12 června - 13 června
Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Inovace, vynálezy a technické trendy bude RCMT prezentovat v Invent Areně 2024 v Třinci.

Navštivte expozici RCMT FS ČVUT v Praze na mezinárodní výstavě technických novinek, patentů a vynálezů Invent Arena v Třinci ve dnech 12. až 13. června 2024. Najdete nás na stánku č. 122, kde budeme prezentovat mimo jiná i tato témata.

 

Software pro digitální simulace obrábění MillVis

MillVis je unikátní software digitálního dvojčete stroje a procesu pro simulace NC obrábění. Nabízí možnost implementace dynamických vlastností stroje, nástroje a obrobku, silovou interakci nástroje a dílce a realistickou vizualizaci obrobených povrchů. To umožňuje provádět komplexní optimalizace NC obrábění. Díky tomu lze zkracovat přípravu obrábění, šetřit náklady a zvýšit spolehlivost procesů. MillVis lze využít k virtuální metrologii obrobků přímo na stroji. Výhodné je využití v oblasti aerospace, energo průmyslu, výroby forem, nebo dalších oblastí výroby s požadavky na přesnost, jakost a spolehlivost.

Aditivní výroba pro opravy pásových vozidel

Technologie představuje možnost, jak ekonomicky efektivně využít metodu WAAM pro opravu opotřebených článků pásu. Pásová vozidla mají často pásy tvořené kovovými články. Články zajišťují adhezi s povrchem terénu pomocí vystupujících drápů. Tyto vystupující drápy se v důsledku užívání opotřebovávají, až zmizí zcela. Představovaná technologie umožňuje opotřebený článek v pracovním prostoru stroje geometricky zaměřit, obrobit plochy pro zahájení opravy a následně pomocí navařování elektrickým obloukem metodou WAAM vytvořit nově funkční dráp. Oprava je provedena materiálem s lepší odolností proti otěru, než je základní kovaný díl článku a proto mají opravené díly vyšší životnost než originální.

Nástroj pro třískové obrábění

Patent řezného nástroje s pájenými břity ze supertvrdého materiálu v sobě kombinuje originálně řešenou makro‐ i mikrogeometrii břitu a vnitřní přívod procesního média na čelo a hřbet břitové destičky. Unikátnost řešení spočívá v přívodu média vnitřkem nástroje i samotné destičky a jeho vyústěním blízko řezné hrany. Tím je zajištěna podpora vhodného utváření třísek při velmi malých hloubkách řezu a intenzivního chlazení kritických oblastí. Geometrii břitu lze realizovat kombinací několika strategií laserového obrábění a strukturování s možností dokončení řezné hrany broušením. Pro ověření účinnosti byly úspěšně provedeny dílčí testy na funkčních vzorcích s různou geometrií utvařeče třísek.

 


Chtěli byste s námi některá témata prodiskutovat osobně?

Domluvme si schůzku.

Kontakt: Ing. Michaela Plucarová, tel. +420 602 115 233, e-mail M.Plucarova@rcmt.cvut.cz


 

Podrobnosti

Zahájení:
12 června
Ukončení:
13 června
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
https://inventarena.cz/

Místo konání

Werk Arena Třinec
Frýdecká 850
Třinec, 73961
+ Google Mapa