Kurz Digitální dvojčata

13 prosince, 2022 @ 13:00 - 14:30
Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Potenciál uplatnění pro přípravu návrhů, testování a optimalizací NC obrábění

Odborný online workshop zaměřený na využití procesních digitálních dvojčat a virtuálních simulací pro analýzy chyb obrábění, výběr optimálních strategií a podmínek obrábění. Kurz se zaměřuje na volbu a vlastnosti frézovacích nástrojů, základní postup technologické přípravy výroby, základní charakteristiky řezného procesu, vlivy jednotlivých částí přípravy výroby a obráběcích strojů na výsledný produkt, zdroje chyb v průběhu přípravy výroby a vlastního obrábění, hodnotící charakteristiky obráběcího procesu a využití procesních digitálních dvojčat ve všech těchto oblastech.

Komu je kurz určen: především profesionálům z průmyslové výroby, technologům, NC programátorům zodpovědným za technickou přípravu výroby.

Zaměření semináře:

  • Volba strategie obrábění z pohledu parametrů obráběcího procesu
  • Hodnocení a analýza dat (zatížení nástroje, vřetene, zatížení pohonů, odtlačení nástroje, vibrace a stabilita obrábění, časové studie)
  • Využití digitálního dvojčete pro výběr strategií obrábění

Co se na kurzu naučíte

  • Teoretické základy k problematice technologické přípravy výroby: volba strategie, volba parametrů obráběcího procesu, nastavení potřebná pro tvorbu NC programu;
  • Teoretické základy vlastního obrábění: chování jednotlivých částí stroje: řídicí systém stroje – interpolátor, regulace; mechanická stavba stroje a její dynamické chování; silové účinky procesu;
  • Využití digitálních dvojčat pro zefektivnění a optimalizaci výroby, predikci stavu výrobku a odhalování problémů ve výrobě.

Registrace

Workshop proběhne on-line formou přes MS Teams s odborným výkladem a s využitím interaktivního obsahu Skills.move.

Kontaktní osoba

Seminář povede odborník na výrobní technologie a mechatroniku Ing. Vojtěch Matyska, Ph.D. (V.Matyska@rcmt.cvut.cz), z FS ČVUT z Ústavu výrobních strojů a zařízení RCMT.
Jednacím jazykem je čeština.

Tento seminář je realizován v rámci projektů:

Další informace o EITM Hub ZDE

Podrobnosti

Datum:
13 prosince, 2022
Čas:
13:00 - 14:30
Rubriky Akce:
,
https://eitm-hub.cz/digitalni-dvojce-obrabeni/

Místo konání

Online