Vývoj stanice pro záběh a testování vřeten obráběcích strojů

Kód projektu
N/A
Poskytovatel
Státní správa a samospráva
Řešení od
2015
Manažer
Novotný Lukáš
Řešitel
Novotný Lukáš
Výzva
Inovační voucher Moravskoslezského kraje
Příjemce
LAMMB technology, s. r. o.

Poptávka po zvyšování přesnosti a produktivity výrobních systémů nadále roste. Jádrem těchto výrobních požadavků jsou vysokorychlostní obráběcí stroje a multi-tasking obráběcího stroje. Poptávka na neustálé zvyšování maximálních rychlostí vřeten, která jsou v srdci těchto strojů, klade vysoké nároky na jejich konstrukční provedení, výrobní tolerance a přesné a efektivní testování. Zvláště potřebné jsou testy vřetenových jednotek v plném rozsahu pracovních schopností, spíše než jednoduché statické měření.
V návaznosti na tyto aktuálním požadavky na trhu obráběcích strojů je cílem projektu vytvoření inovativního komplexního systému pro sledování a metrologii přesných vřeten pod heslem “Využití vhodných nástrojů na měření poskytuje nejrychlejší a nejpřesnější cestu ke zjišťování příčin a řešení problémů“. Tento nový testovací systém umožní získat informace o chování vřetenových jednotek, které jsou klíčové pro vývoj a výrobu CNC obráběcích strojů.
Realizací projektu dojde k doplnění stávajících technologií v procesu vývoje a výroby vřetenových jednotek v LAMMB technology, která vede k posílení konkurenceschopnosti firmy.

Hlavní příjemce LAMMB technology, s. r. o.
Další příjemci  
Zkratky  
Řešení od: 01.07.2015
Řešení do: 31.01.2016
Poskytovatel Státní správa a samospráva
Výzva Inovační voucher Moravskoslezského kraje
Vedoucí  Lukáš Novotný
Řešitel  Lukáš Novotný